Водні ресурси
Водогосподарський стан
Моніторинг
Будівництво


      Облводресурсів є замовником робіт в рамках загальнодержавних комплексних програм розвитку водного господарства, виконавцем яких є Держводагентство України. Починаючи с 2001 року в області реалізуються такі інвестиційні програми: «Державна цільова соціальна програма першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, на період до 2010 року» та «Комплексна програма захисту сільських населених пунктів та сільгоспугідь від шкідливої дії вод на період до 2010 року та прогноз до 2020 року». 

Водопостачання сільських населених пунктів

Із загального водоспоживання на долю сільського господарства припадає 2,6 % і більше половини з них використовується на потреби сільгоспводопостачання – це підземна вода, що забирається окремими свердловинами і подається в локальні водопровідні мережі для питних цілей та об’єктів соцкультпобуту.
На сьогодні з 792 сільських населених пунктів водопровідні мережі мають 288 села, що забезпечують централізованим водопостачанням 9% сільських жителів.
Довжина водопровідних мереж у сільських населених пунктах складає 2043 км, з яких 40 % потребують повної реконструкції та по 30 % - капітального і поточного ремонтів.
Однією з найгостріших водогосподарських проблем області є ситуація в 54 сільських населених пунктах у шести центральних та південних районах області з населенням близько 100 тис. чоловік, які використовують неякісну воду для питних потреб.
Державною цільовою соціальною програмою першочергового забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, на період до 2010 року, схваленою постановою Кабміну України від 27 серпня 2008 року № 741, передбачалось виділення Луганській області з державного бюджету коштів в сумі 12,0 млн.грн., починаючи з 2006 року.
Одним з першочергових об’єктів програми був “Груповий водопровід у Краснодонському районі”. Цим водопроводом передбачалось забезпечити питною водою 13 населених пунктів Краснодонського та Свердловського районів.
На сьогодні  в результаті її виконання введено в дію першу чергу водоводу на три населених пункти: села Прохладне, Батир і В.Деревечка. Протяжність введеної ділянки складає 8,7 км. Розроблено та затверджено проект на другу чергу водоводу, на чотири населені пункти, відведені земельні ділянки під будівництво.
На жаль з 2010 року фінансування програми призупинено, заплановані програмою обсяги робіт по груповому водопроводу не виконані.
 
  
Захист населених пунктів та територій від шкідливої дії вод

На сьогодні загальна площа підтоплених земель по області складає понад 100 км2 або 0,4 % території. На землях, що підтоплюються, розташовані 11 міст та 76 сільських і селищних населених пунктів.
Підтоплення територій призводить до погіршення санітарних умов проживання населення, збільшення захворювань, забруднення питної води, активізації розвитку небезпечних геологічних процесів, пошкодження житлових та промислових будівель, споруд та інженерних мереж.
Широкого розвитку набули як природні, так і техногенні процеси підтоплення забудованих територій населених пунктів та сільськогосподарських угідь ґрунтовими й шахтними водами.
Природне підтоплення характерне для північної та центральної частини області; площа таких земель займає 68,5 км2 або близько 0,3 відсотка території області.
Щорічно збільшується в області площа земель техногенного підтоплення, головними чинниками якого є:
- замулення річок внаслідок господарської діяльності;
- незадовільний технічний стан систем водопостачання і водовідведення та недостатня протяжність колекторно-дренажної мережі;
- затоплення гірничих виробок при закритті шахт без інженерного захисту.
    Термінового вирішення питань інженерного захисту від підтоплення ґрунтовими водами потребують міста Луганськ, Краснодон, Суходольск, Брянка, селища Біловодськ, Новоайдар і сільські населені пункти Сватівського та Старобільського районів.
    В області реалізується «Комплексна програма захисту сільських населених пунктів та сільгоспугідь від шкідливої дії вод до 2010 року та прогноз до 2020 року», але незадовільний стан її фінансування не дозволив здійснити всі заходи, передбачені програмою, навіть по першочерговим об’єктам, що приводить до загострення обстановки на них та збільшення вартості робіт.
    Всього в рамках програми Луганським обласним управлінням водних ресурсів виконані реалізовані наступні заходи:
- Берегоукріплення р.Сіверський Донець біля с.Красний Яр Станично-Луганського району (2006-2008 роки);
- Проекти зон затоплення паводкамі різної забезпеченості в заплавах річок Луганчик та Довжик (2007 та 2008 роки);
- Винесено в натуру прибережні захисні смуги вздовж відомчих водосховищ (2005 рік);
- Розчистка річки Нагольна та захист від підтоплення населених пунктів Луганської області (введено в експлуатацію у 2010 році).
    Починаючи з 2010 року  в рамках програми розпочато реалізацію проекту «Відновлення гідрологічного режиму р.Кундрюча у Свердловському районі Луганської області». Кошторисна вартість будівництва об'єкта складає 5,1 млн.грн. На 2011 рік було виділено 500 тис.грн. Станом на 01.01.2012 року по об'єкту завершено проектні роботи, проведено тендерні торги, вибрано генпідрядника та розпочато будівельні роботи. Кошти, заплановані на 2011 рік, освоєні повністю.
    Планом фінансування на 2012 рік передбачено виділення 500,0 тис.грн. бюджетних коштів на продовження будівельних робіт з відновлення гідрологічного режиму р.Кундрюча у Свердловському районі. 

Через відсутність фінансування роботи по розчистці русла р.Кундрюча за проектом “Відновлення гідрологічного режиму р.Кундрюча у Свердловському районі” у звітному році не продовжувались.

У 2012 році на виконання протипаводкових заходів  було залучено з природоохоронного фонду 16772,37 тис.грн., з місцевих бюджетів 1070,40 тис.грн, з держбюджету інших галузей 20 тис.грн. та інших джерел  121,1 тис.грн.  

 
Создание сайта
Лаймнет