Водні ресурси
Водогосподарський стан
Моніторинг
Будівництво


03.07.2014 р.

  Впродовж минулого тижня на території області були мінливі погодні умови: сонячні жаркі дні чергувались з прохолодними хмарними, місцями пройшли незначні дощі, які супроводжувались шквалистими поривами вітру до 15-20 м/сек. 

Відповідно до погодних умов змінювався гідрологічний режим річок басейнів Сіверського Дінця та Приазов’я. Протягом тижня відбувся підйом рівнів води на річках лівобережжя від 3 до 12 см та зниження рівнів від 3 до 17 см на річках центральної частини області та правобережжя.

На сьогодні фактичні позначки рівнів води в основних річках області: Сів.Донець на вході, Красна, Айдар і Луганка у верхів’ях, Вільхова та Деркул декілька вищі від середньобагаторічних; Сів.Донець на виході з області, Нагольна, Айдара і Луганка в нижній течії – нижчі від середньобагаторічних, а у р.Євсуг продовжує залишатись на 7 см нижчим навіть від свого мінімального значення за багаторіччя.

 Незважаючи на складну обстановку, спеціалістами облводресурсів та підпорядкованих міжрайонних управлінь водного господарства ведеться щоденний контроль за розвитком гідрометеорологічної ситуації в області, коливаннями рівнів води на р. Сіверський Донець в районі руслових насосних станцій зрошувальних систем, на водосховищах, що обліковуються на балансах МУВГ, а також за станом гідротехнічних споруд та проведенням санітарних попусків з руслових водойм.

За минулий тиждень рівні води 11-ти відомчих водосховищах суттєво не змінились, їх робота здійснюється згідно з Правилами експлуатації та встановленими режимами; рівні води на основних водоймах області здебільшого стабільні: у двох  відомчих водосховищах спостерігається перевищення рівнів води над НПР до 2 см ; два водосховища мають НПР, сім  водосховищ мають рівень нижче НПР від -6 до -55см.

Надзвичайних ситуацій на водогосподарських об’єктах не виникало.

Найближчим часом за прогнозом Укргідрометцентру суттєвих змін гідрометеорологічної ситуації по всій території області не очікується.

Згідно з завданням підготовлені до поливного сезону 13 тис.га зрошуваних земель та 37 насосних станцій, з яких 28 згідно з графіком включені в роботу, працюють 15 МЗС.

Создание сайта
Лаймнет